Prečo je Slovensko ideálnou krajinou?

Autor: Michael Tarabik | 18.10.2013 o 21:38 | (upravené 19.10.2013 o 14:39) Karma článku: 5,13 | Prečítané:  216x

  Hneď úvodom musím poznamenať, že tento blog sa nebude zaoberať faktom, prečo je Slovensko ideálnou krajinou pre život. Naopak bude hovoriť o tom, prečo je ideálnou pre vládnutie. Každý jeden národ má svoje špecifiká, číňania sú pracovití so zmyslom pre kolektív, američania priateľskí a úslužní, balkánci výbušní a temperamentní, a takto by sme mohli pokračovať až by sme charakterizovali všetky národy. Avšak ja sa pokúsim charakterizovať nás - slovákov.  

 

No najprv otázky na nás. Ako je možné, že na Slovensku padne most vo výstavbe a nikto nie je potrestaný? Nežijeme v dobe kamennej, a preto mi príde celkom logické, že takúto udalosť nemôžeme pripisovať nejakej nadľudskej sile. Ako je možné, že na Slovensku odtajnia tajné dokumenty, ktoré priamo ukazujú na konkrétne osoby a ich trestnú lobistickú činnosť, resp. prijímanie úplatkov, a zase sa nič neudeje? Ako je možné, že evidentné tunelovanie v rezorte ministerstva obrany nie je potrestané, ale dokonca ani len vyšetrené? Ako je možné, že všade naokolo sa uľahčuje vstup podnikateľom na trh, ale u nás sa neustále podnikateľské prostredie zhoršuje? Je dokázateľné, že malé a stredné podnikanie je motorom každej vyspelej ekonomiky, tvorí 70-80% HDP a takisto zamestnáva podstatnú časť obyvateľstva. Ako je možné, že vyštudovaný právnik, ktorý je mimochodom aj náš premiér si dovolí byť natoľko arogantný, že sa pustí do vopred prehraného boja s poisťovňami a potom, keď je defacto po boji, nie je ani ochotný postaviť pred ľud, ktorého dane prerozdeľuje a nevysvetlí kde sa stala chyba.

Je to však len a len naša chyba. My máme možnosť meniť veci, tak ako chceme aby vyzerali. No nemáme nato chuť. Sme príliš pohodlní nato, aby sme spoločne vyšli do ulíc a bojovali za naše práva. Sme príliš zaneprázdnení a pohltení komerčnými a bulvárnymi médiami. Nemôžeme už ďalej sledovať politickú scénu, pretože sa nevyznáme v tej pavučine nenávisti, obohacovania sa a lží. Radšej si zapneme tak intelektuálne formáty ako sú VyVolení alebo Farmu, kde sledujeme nascenárovanú show, ktorá nám pomáha zabúdať na také pravdy ako: minimálna mzda je 337,70 Eur, vláda rozkráda majetok, ktorý jej nepatrí, dokončenie D1 bolo garantované do roku 2010, naše školstvo, zdravotníctvo je v katastrofálnom stave. Naše autority však riešia, či Tešedíkovo sa premenuje, alebo nepremenuje na Pered. Ale ako som už spomenul, môžeme zato len a len my, pretože to trpíme a dovoľujeme, čiže nemo súhlasíme. Preto mám pocit, že pokiaľ vlastní občania tejto krajiny nezačnú mať záujem o zmenu, bude Slovensko ideálnou krajinou na vládnutie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?