Prečo je Slovensko ideálnou krajinou?

Autor: Michael Tarabik | 18.10.2013 o 21:38 | (upravené 19.10.2013 o 14:39) Karma článku: 5,13 | Prečítané:  212x

  Hneď úvodom musím poznamenať, že tento blog sa nebude zaoberať faktom, prečo je Slovensko ideálnou krajinou pre život. Naopak bude hovoriť o tom, prečo je ideálnou pre vládnutie. Každý jeden národ má svoje špecifiká, číňania sú pracovití so zmyslom pre kolektív, američania priateľskí a úslužní, balkánci výbušní a temperamentní, a takto by sme mohli pokračovať až by sme charakterizovali všetky národy. Avšak ja sa pokúsim charakterizovať nás - slovákov.  

 

No najprv otázky na nás. Ako je možné, že na Slovensku padne most vo výstavbe a nikto nie je potrestaný? Nežijeme v dobe kamennej, a preto mi príde celkom logické, že takúto udalosť nemôžeme pripisovať nejakej nadľudskej sile. Ako je možné, že na Slovensku odtajnia tajné dokumenty, ktoré priamo ukazujú na konkrétne osoby a ich trestnú lobistickú činnosť, resp. prijímanie úplatkov, a zase sa nič neudeje? Ako je možné, že evidentné tunelovanie v rezorte ministerstva obrany nie je potrestané, ale dokonca ani len vyšetrené? Ako je možné, že všade naokolo sa uľahčuje vstup podnikateľom na trh, ale u nás sa neustále podnikateľské prostredie zhoršuje? Je dokázateľné, že malé a stredné podnikanie je motorom každej vyspelej ekonomiky, tvorí 70-80% HDP a takisto zamestnáva podstatnú časť obyvateľstva. Ako je možné, že vyštudovaný právnik, ktorý je mimochodom aj náš premiér si dovolí byť natoľko arogantný, že sa pustí do vopred prehraného boja s poisťovňami a potom, keď je defacto po boji, nie je ani ochotný postaviť pred ľud, ktorého dane prerozdeľuje a nevysvetlí kde sa stala chyba.

Je to však len a len naša chyba. My máme možnosť meniť veci, tak ako chceme aby vyzerali. No nemáme nato chuť. Sme príliš pohodlní nato, aby sme spoločne vyšli do ulíc a bojovali za naše práva. Sme príliš zaneprázdnení a pohltení komerčnými a bulvárnymi médiami. Nemôžeme už ďalej sledovať politickú scénu, pretože sa nevyznáme v tej pavučine nenávisti, obohacovania sa a lží. Radšej si zapneme tak intelektuálne formáty ako sú VyVolení alebo Farmu, kde sledujeme nascenárovanú show, ktorá nám pomáha zabúdať na také pravdy ako: minimálna mzda je 337,70 Eur, vláda rozkráda majetok, ktorý jej nepatrí, dokončenie D1 bolo garantované do roku 2010, naše školstvo, zdravotníctvo je v katastrofálnom stave. Naše autority však riešia, či Tešedíkovo sa premenuje, alebo nepremenuje na Pered. Ale ako som už spomenul, môžeme zato len a len my, pretože to trpíme a dovoľujeme, čiže nemo súhlasíme. Preto mám pocit, že pokiaľ vlastní občania tejto krajiny nezačnú mať záujem o zmenu, bude Slovensko ideálnou krajinou na vládnutie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?